Аналітика / Кадри і зарплата

В січні 2022 повідомляємо ДПС про укладені ЦПД з фізособами?!!

06.01.202228.12.2021 були оновлені постанова КМУ від 17.06.2015 № 413 (далі - постанова № 413) ─ щодо порядку і форму повідомлення про прийняття на роботу, а також постанова КМУ від 17.04.2019 № 328 – зобов’язали ПФУ (за погодженням з Мінсоцполітики) затвердити форму витягу з Електронного реєстру застрахованих осіб (ЕРЛН).Зміни до цих документів внесені постановою КМУ від 28.12.2021 № 1392, яка набрала чинності 05.01.2022. Але 05 і 06 січня ДПС приймала повідомлення за "старою" формою, адже для оновленої форми ще потрібно реалізувати електронний формат.
Суттєво оновлений порядок заповнення та сама форма повідомлення й її назва. Не треба й гадати, щоб зрозуміти, що новації, пов’язані з запровадженням Е-лікарняних і Е-трудових. Адже під час формування листка непрацездатності враховується інформація про основне місце роботи застрахованої особи, визначене за даними повідомлення про прийняття працівника на роботу (абз. 2 п. 2 р. ІІ Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності, затвердженого наказом МОЗ від 17.07.2021 № 1234). Що ж нового пропонують урядовці?
Розширено перелік випадків, коли подається Повідомлення до податкових органів Перелік осіб, у разі оформлення відносин з якими подається Повідомлення про прийняття на роботу/укладення гіг-контракту (далі ─ Повідомлення) розширено. Серед них (за оновленою редакцією постанови № 413):працівники за укладеним трудовим договором ─ до початку роботи;гіг-спеціалісти резидента Дія Сіті ─ до початку виконання робіт (надання послуг).Визначення гіг-контрактів і гіг-спеціалістів знаходимо у ст. 1 Закону України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» від 15.07.2021 № 1667-ІХ.Гіг-контракт – це цивільно-правовий договір, за яким гіг-спеціаліст зобов'язується виконувати роботи та/або надавати послуги відповідно до завдань резидента Дія Сіті як замовника, а резидент Дія Сіті зобов'язується оплачувати виконані роботи та/або надані послуги і забезпечувати гіг-спеціалісту належні умови для виконання робіт та/або надання послуг, а також соціальні гарантії, передбачені розділом V цього Закону.Гіг-спеціаліст - фізична особа, яка за гіг-контрактом є підрядником та/або виконавцем. Здавалось би можна поставити крапку, але було б дивно, якби все було так гладко.
Повідомлення подаватимемо й про укладення ЦПД з фізособами?!Передбачено 4 категорії осіб, для яких потрібно подавати Повідомлення. Залежно від категорії особи у графі 5 зазначатимемо: 1 - наймані працівники за основним місцем роботи (було – «з трудовою»); 2 - працівники за сумісництвом (було – «без трудової»); 3 - гіг-спеціалісти за гіг-контрактом; 4 - працівники на підставі цивільно-правових договорів.З гіг-спеціалістами та гіг-контрактами наче все зрозуміло: це особливий тип цивільно-правового договору й відомості про його оформлення слід надати до органів ДПС у формі Повідомлення. А хто такі «працівники на підставі цивільно-правових договорів»? Протиріччя маємо у самій назві даної категорії, оскільки з працівниками укладаються трудові договори. Цивільно-правові договори укладаються з фізособами на виконання робіт (надання послуг). Загальновідомо, що інспектори праці завжди аналізують ЦПД на предмет наявності ознак трудових відносин. Схоже автори змін або цього не знають, або заплуталися у визначеннях.Проте напрошується висновок, що Повідомлення доведеться подавати у разі укладення з фізособами договорів цивільно-правового характеру на виконання робіт (надання послуг) тобто фактично повідомляти доведеться про початок дії ЦПД. Хотілося б помилитися, але шанси на похибку мізерні.
Навіщо подавати Повідомлення про початок дії ЦПД?У постанову № 413 додали новий абзац, де зафіксували: «Інформація, що міститься у повідомленні про прийняття працівника на роботу / укладення гіг-контракту, вноситься до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».Отже, Повідомлення стає тим документом, дані з якого вносяться у Реєстр застрахованих осіб і фіксується факт набуття статусу застрахованої особи. Саме з дати початку дії трудових відносин (цивільно-правових - на надання послуг, виконання робіт) у застрахованої особи виникає право на матзабезпечення тобто на оплату листка непрацездатності. Важливо! Починаючи з 11.10.2017 особи, які виконують роботи (надають послуги) за договорами цивільно-правового характеру, мають право на матеріальне забезпечення. Це визначено ст. 18 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV.Це означає, що невдовзі підприємства отримуватимуть і Е-лікарняні осіб, які виконують роботи (надають послуги) за ЦПД. Тож комісія з соціального страхування вимушена буде призначати їм матзабезпечення, Проте під час його призначення випливає чимало «білих» плям. Звідки брати той же страховий стаж ЦПД-шника. Поки що тільки з відомостей, наданих самою застрахованою особою.
Що змінилося у формі Повідомлення?Як сказано вище, змінилася не тільки форма, а й назва Повідомлення.Щодо нових реквізитів Повідомлення слід звернути увагу на таке:• додана графа 7 «Унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності)». Він генерується у разі отримання біометричних документів (ID-паспорту та паспорту українця для виїзду за кордон) і містить 13 цифр послідовно: 8 цифр, «-» і 5 цифр (наприклад, 19910824-00026). Звісно, вказується цей номер лише за його наявності; • оновлена графа 8 «Прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) застрахованої особи». Отже по-батькові може не бути, зокрема це стосується іноземців;• оновлені графи 9-10 (номер, дата) – у кожну графу додали « укладення гіг-контракту»;• графа 11 тепер називаться «Дата початку роботи / початку виконання робіт (надання послуг) гіг-спеціалістом».Також тепер Повідомлення заповнюється не для двох, а для чотирьох категорій осіб. Як і раніше є два типи форми Повідомлення «початкове» і «скасовуюче», що дає можливість виправити допущені помилки.
Як подавати Повідомлення до органів ДПСОсновний спосіб подання Повідомлення ─ засобами електронного зв'язку з використанням електронного підпису відповідальних осіб.За відсутності технічної можливості подання повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту засобами електронного зв'язку в електронній формі ─ таке повідомлення подається у формі документа на папері згідно з додатком разом з копією в електронній формі.Докладно про ці новації та інші кадрові нововведення й актуальні питання говоритимемо 27.01.2022 на останьому занятті "Кадровий облік-2022". Бажаючі можуть приєднатися до цього заходу Реєстрація Світлана ЛІСТРОВА




Залиште відгук чи коментар

* Обов'язкове поле

Дякую!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Can't send form.

Please try again later.