Тривалість заходу:

з 11:00 до 14:00

Формат:

Семінар-практикум (онлайн)

Лектор:

Світлана ЛІСТРОВАнезалежний експерт з питань трудового законодавства, бухгалтерського обліку та оподаткування, ACCA DipIFR (RUS).

Вартість:

Запису семінару - 1 350 грн.

ПРОГРАМА

1. Положення про оплату праці – обов’язкове для всіх і ризикове ● Як побудувати якісну систему оплати праці з урахуванням змін-2021: ♦ обираємо: тарифна, грейдова, безтарифна, інша альтернативна; ♦ грейдова і безтарифна: у чому їх цінність; ♦ зарубіжні варіанти теж можна взяти за основу.●  Міжпосадові (міжкваліфікаційні) співвідношення: коли є обов’язок їх застосовувати? ●  Форми оплати праці: різновиди відрядної та погодинна оплата праці●  Що буде за недотримання Класифікатора та встановлення бухгалтеру меншого окладу, ніж водію?●  Доплат і надбавки можуть бути при будь-якій системі оплати: є й обов’язкові ●  Стимулюючі надбавки: які й за що можна встановити●  Положення про преміювання та Положення про виплату винагород – теж складові системи оплати праці●  Система мотивації: премії, винагороди, бонуси (КРІ – краще в окремому документі)●  Винагороди і премії: як прописати, щоб уникнути проблем з розрахунком середньої зарплати?●  Які премії та винагороди не потрапляють у розрахунок середньої зарплати?●  Проблемні питання з нарахування зарплати – теж включаємо у Положення: ♦ нарахування зарплати при неповному робочому часі; ♦ особливості оплати роботи у вихідний і святковий день; ♦ обчислення індексації у нестандартних ситуація; ♦ оплата при підсумованому обліку робочого часу; ♦ особливості обчислення середньої зарплати, застосування коефіцієнту коригування; ♦ розрахунок оплати днів відрядження.●  Структура та розділи Положення про оплату праці●  Чи може бути Положення про оплату праці окремо від колдоговору ●  Відсутнє Положення і система оплати: які податкові і трудові ризики?
2. Правила внутрішнього трудового розпорядку з трудовими новаціями● Основні розділи Правил внутрішнього трудового розпорядку (ПВТР) у світлі змін-2021● Оновлений порядок прийняття на роботу: ♦ уточнюємо перелік документів для прийняття на роботу; ♦ який документ замінить трудову й за якою формою визначати основне місце роботи; ♦ який військово-обліковий документ має надати кандидат; ♦ обов’язок проходити медогляд для всіх – чи законний? ♦ трудовий договір у письмовій формі для всіх: чи має право вимагати укласти роботодавець? ♦ оформлення відносин з надомниками та дистанційниками: що унормувати в ПВТР?● Обов’язки роботодавця та працівника під час трудової діяльності: ♦ у якій формі працівники мають надавати вимогу роботодавцю; ♦ чи фіксувати факт унесення запису до трудової на вимогу працівника; ♦ повідомлення про початок тимчасової непрацездатності і в який строк; ♦ як узгоджується подовження (перенесення) відпустки.● Звільнення працівників: що варто прописати: ♦ порядок видачі копії наказу про звільнення; ♦ у якому документі й як працівник підтверджує факт отримання копії наказу про звільнення.● Календар та режими роботи – і в колдоговорі, і в ПВТР.● Робочий час, кількість змін, початок і закінчення роботи (зміни), перерви – обов’язкові елементи ПВТР.● Практика перевірок: які норми прописують роботодавці в ПВТР, порушуючи вимоги КЗпП.
3. Положення про відрядження – фіксуємо ризикові моменти ● Одноденне відрядження, неповний робочий час і підсумований облік● Відрядження для дистанційних працівників (постійного робочого місця немає!) і надомників● Порядок оформлення відрядження, хвороба, скасування● Документальне оформлення: кошторис, посвідчення, звіт про роботу, підтвердні документи● Які документи підтвердять зв'язок з господарською діяльністю● Таксі у відрядження – можна, але обережно!● За скільки видати наказ і аванс на відрядження, коли повернути підзвітні кошти● Особливості виплати добових, у т. ч. для закордонних відряджень● Вибуття напередодні відрядження, прибуття з запізненням● Ризикові моменти: що шукає ДПС під час податкових перевірок.
4. Положення про надання відпусток стає необхідним локальним актом!●  Порядок погодження дати щорічних відпусток і затвердження графіку відпусток● Види та тривалість щорічних відпусток: чи можна надати щорічну більше 24 к.дн.?● Умови надання щорічних додаткових відпусток: ♦ право є на одну відпустку! ♦ як надаються працівникам з неповним робочим часом; ♦ порядок підрахунку стажу для відпусток.● Умови надання соціальних відпусток працівникам з дітьми: ♦ які документи потрібно надати для відпустки на дітей; ♦ як підтвердити розлученій жінці, що батько не приймає участі у вихованні дітей; ♦ як надавати відпустку на дітей жінкам, які тривалий час перебувають у відпустці по догляду за дитиною до 3 (6) років; ♦ особливості надання відпустки при народженні дитини. ● Порядок і умови надання інших додаткових відпусток працівникам ● Виплата компенсації за невикористані відпустки під час трудової діяльності.
5. Положення соціальний пакет: що важливо прописати●  Що можна включити в соціальний пакет і навіщо Положення?● Соціальна допомога сім’ям з дітьми, допомога на поховання, лікування ● Недержавне пенсійне страхування, медичне та страхування життя● Оплата абонементів у фітнес-клуб, курсів, тренінгів працівникам● Харчування працівників: чи варто включати в соцпакет?● А перевезення працівників? – ДПС вимає оподатковувати!● Виплати, включені в соцпакет, мають потенційний ризик оподаткування● Керуємося порадами податківців обережно!
6. Положення про використання таксі в службових цілях: як усунути ризики●  Податкова не проти, але висуває низку вимог: аналізуємо ІПК ● Положення чи наказ про використання таксі має бути обов’язково!● Які моменти треба включити до Положення про використання таксі?● Хто може користуватися таксі – всі, за списком чи за погодженням з керівником!● Як підтвердити факт використання таксі під час виконання службових обов’язків?● Договір з перевізником: що треба обумовити?● Деталізація маршрутів і поїздок в акті наданих послуг має бути!● Ризики під час податкових перевірок і судова практика.
7. Положення про використання власних авто працівників і виплату компенсації●  Чим це регламентувати: колдоговір, трудовий договір, наказ, окремий договір з працівником?● Аргументація використання власного авто у службових цілях● Умови використання та компенсації: у який час, сума компенсації, коли виплачувати? ● Порядок видачі талонів (карток), відшкодування витрат на пальне● Документи для визначення витрат пального● Маршрутний чи подорожній лист: фіксуємо початок і закінчення поїздки та показники одометру● Встановити норму витрат для автомобілів власних працівників!● Судова практика щодо використання працівниками власних авто.
8. Положення про мобільний зв’язок: зменшуємо податкові ризики●  Обґрунтування використання мобільного зв’язку та роумінгу ● Положення чи наказ про використання мобільного зв’язку – має бути!● Чий телефон використовується: працівника чи підприємства?● Наказ про закріплення телефонних номерів і SIM-карток за посадами чи працівниками?● Ліміт для мобільного зв’язку – може бути різним! ● Мобільний інтернет – не заборонений!● Прийняття на роботу та звільнення: повернути SIM-картку чи переоформити?● Дзвінки в позаробочий час та вихідні дні: як довести виробничий характер?● Роумінг з інших країн під час відпустки: як обґрунтувати виробничий характер● Дзвінки за кордон до країн, з якими не має господарських відносин: хто й чому телефонував?● Контроль за виробничим характером розмов: журнал, щомісячний реєстр, службові записки та погодження.● Документальне оформлення і порядок відшкодування невиробничих розмов фіксуємо у Положенні!● Практика податкових перевірок використання мобільного зв’язку.
ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ УЧАСНИКІВ СЕМІНАРУ

КОЖЕН УЧАСНИК ЗАХОДУ ДОДАТКОВО ОТРИМАЄ

1. ЗАПИС семінару-практикуму 2. ПРЕЗЕНТАЦІЮ лектора3. КОНСТРУКТОР Положення про оплату праці з варіантом побудови тарифної системи оплати праці (місячні оклади)4. ЧЕК-ЛИСТ: Приклади формулювань для інших систем оплати праці та режимів роботи: погодинна, відрядна, підсумований облік, безтарифна система5. ЧЕК-ЛИСТ: формулювання для оновлених положень ПВТР з урахуванням змін-20216. КОНСТРУКТОР Положення про надання відпусток: розділи й варіанти формулювань7. Зразок Положення про використання таксі у службових цілях8. Зразок Договору про компенсацію використання власного авто працівника9. Добірку корисних роз’яснень міністерств і держорганів10. Добірку корисних судових кейсів щодо оскарження актів11. Письмові відповіді на запитання учасників семінару а можливість задати запитання лектору протягом 2 днів після семінару.