Тривалість заходу:

з 11:00 до 14:00

Формат:

Онлайн-практикум з корисними документами 

Лектор:

Світлана ЛІСТРОВАнезалежний експерт з питань трудового законодавства, бухгалтерського обліку та оподаткування, ACCA DipIFR (RUS).

Вартість:

1 200 грн.


ПРОГРАМА ПРАКТИКУМУ. КАДРИ-2022: ДОКУМЕНТИ, ПРАКТИКА й АКТУАЛЬНІ ЗАПИТАННЯ

1. Неналежне кадрове діловодство теж загрожує штрафами Немає Номенклатури справ: які складнощі виникнуть?● Інструкція з діловодства: 10 важливих питань, які потрібно прописати● Посадова (робоча) інструкція: як допомагає роботодавцю?● Чи треба складати робочу інструкцію для кожного тарифного розряду чи посадову - для кожної категорії? Одна інструкція за 2-ма посадами: як це?● Особову картку № П-2 заповнюємо для всіх! А де взяти дані про попереднє місце роботи?● Особова справа: що включає й яким документам там не місце● Чи потрібно реєструвати заяви працівників й де їх зберігати?● Чи можна замість журналу реєстрації наказів використовувати програму 1С?● Чи можна вести Особові картки в електронному вигляді?● Де зберігати Особові справи звільнених працівників?● Яка відповідальність за порушення кадрового діловодства?
2. Прийняття працівників на роботу: актуальні питання ●  Оновлений з 2021 алгоритм прийняття на роботу працівників●  Чи обов’язково надавати трудову книжку при працевлаштуванні●  Працівник працевлаштовується вперше: які документи він має надати ●  Як визначати основне місце роботи●  Наказ про прийняття на роботу без дотримання ДСТУ 4163-2020: чи покарають?●  Які штрафи загрожують у разі прийняття на роботу без військово-облікового документу? ●  У січні 2022 подали Повідомлення за старою формою: чи буде штраф? А якщо забули подати Повідомлення: 1 МЗП чи 10 МЗП?●  Чи потрібно подавати Повідомлення про укладення ЦПД?●  Чи оштрафують, якщо прийняли на роботу жінку, яка не стала на військовий облік? Які перспективи?●  Чи треба вести трудові книжки, яких прийняли на роботу до 09.06.2021●  Як у Особовій картці показати паспортні дані на підставі ID-картки?● Чи треба вести Особову картку після 09.06.2021?● Яка відповідальність загрожує за непроведення медогляду?● Що перевіряє Держпраці у процедурі прийняття на роботу? Які штрафи можуть застосувати?
3. Агрейд локальних актів, відпустки, Е-лікарняні ● ПВТР і локальні акти підприємства оновити з урахуванням змін-2021● Зміна істотних умов праці, переведення і переміщення: шукаємо різницю● Коли можливе тимчасове переведення і чи потрібна згода працівника● У яких документах показують зміну категорії чи зміну розряду?● Відпустка за ненормований робочий день надається і працівникам з неповним робочим часом!● Жінка звільняється 31.01.2022: чи виплачувати їй компенсацію за невикористану відпустку на дітей? Чи зможе вона отримати відпустку у нового роботодавця?● Е-лікарняний з старим прізвищем: чи можна брати в роботу?● Сумісник у жовтні 2021 працював, отримали Е-лікарняний за цей місяць: як діяти?● Лікар невірно вказав причину непрацездатності чи прізвище: як виправити по милку у Е-лікарняному? Не хоче виправляти - звертаємося до Фонду соцстраху!● Особливості призначення матзабезпечення ЦПД-шникам: 7 золотих правил● Які помилки шукає Фонд в листках непрацездатності? Судова практика за 2021!● Які питання щодо відпусток і лікарняних перевірить інспектор праці? Які штрафи за порушення?
4. Режими і графіки роботи, звітність ●  Інші вихідні дні, ніж субота і неділя: як законно оформити● Режим роботи 2 (3) дні через 2 (3): альтернативні варіанти і штрафи● Коли є підстави для введення підсумованого обліку робочого часу? ● Надурочних за рік понад 120 годин: чи буде порушенням при підсумованому обліку?● Працівника тимчасово переводимо на іншу посаду зі зміною графіку: як оформити?● Показник СКШП округлюємо за Інструкцією № 286, показник 5%-ої квоти і 4%-ий норматив осіб з інвалідністю у звітах - за арифметичними правилами.● Чи оштрафують за неподання форми № 3-ПН (по вакансії)?● Які аргументи в суді допоможуть уникнути штрафу за невиконання нормативу осіб з інвалідністю?● Оновлений Звіт з праці і Звіт про заборгованості за січень 2022: що змінилося?● Яка відповідальність за неподання статистичних і інших звітів?● Які питання перевірить інспектор праці щодо режиму роботи та дотримання квоти та нормативу?
5. Класифікатор професій, Е-трудова і скани  ● Класифікатор професій: чи обов’язковий для застосування?● Назва посади не відповідає Класифікатору: які наслідки?● У яких випадках назву посади (професії) слід обов’язково виправити!● Чи може Держпраці і ПФУ оштрафувати за неправильну назву посади?● Зміна директора ТОВ: як правильно оформити?● Строковий трудовий договір: звільняємо на підставі п. 2 ст. 36 чи 39 КЗпП.● Звільнення за дисциплінарне порушення чи прогул: коли суди приймають рішення на користь працівників?● Затримали видачу трудової книжки, не видали копію наказу про звільнення: які наслідки?● Як виконати обов’язки роботодавця за ст. 47 КЗпП, якщо в день звільнення працівника немає на роботі? ● Що в процедурі звільнення перевірить інспектор праці?
6. Новації-2022 і очікувані зміни в трудовому законодавстві ●  З 31 січня 2022 розширений перелік осіб, які підлягають обов’язковій вакцинації. ●  ВСУ вважає правомірним відсторонення від роботи через відмову від вакцинації● Перелік спеціальностей жінок, які мають стати на військовий облік, скоро змінять!● Оголошення про вакансії без віку і статі - інакше штраф!● Старе «нове» повідомлення: чи подавати для ЦПД-шників?● Законопроект: трудові договори для всіх і скорочення кадрової документації● Законопроект: договір з нефіксованим робочим часом● Законопроект: надання відпусток● Законопроект: порядок надання соціальних відпусток● Законопроект: про зміни у військовому обліку жінок
ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ УЧАСНИКІВ СЕМІНАРУ

КОЖЕН УЧАСНИК ЗАХОДУ ОТРИМАЄ

1. ЗАПИС семінару (доступ до 31.06.2022 - пошта: gmail)2. ПРЕЗЕНТАЦІЯ 3. Зразок Форми трудового договору у письмовій формі2. ЧЕК-ЛИСТ: Формулювання для ПВТР з урахуванням змін-20213. Зразок Положення про порядок надання відпусток4. ЧЕК-ЛИСТ: Суміщення і сумісництво: у чому різниця5. Зразок наказу про встановлення категорії за результатами атестації6. Зразок наказу про прийняття на роботу з гнучким робочим часом7. Зразок наказу про прийняття на роботу з неповним робочим часом8. ПІДБІРКА: Перевірки Держпраці: судова практика.9. Відповіді на запитання пі час семінару і після закінчення у групі Телеграм.