ПІДСУМОВАНИЙ ОБЛІК РОБОЧОГО ЧАСУ ТА НЕПОВНИЙ РОБОЧИЙ ЧАС: ЯК ОФОРМИТИ Й НАРАХУВАТИ ЗАРПЛАТУ

Дата проведення:

28 жовтня 2021 р.

Тривалість заходу:

з 14:00 до 17:00

Формат:

Семінар-практикум

Лектор:

Світлана ЛІСТРОВАнезалежний експерт з питань трудового законодавства, бухгалтерського обліку та оподаткування, ACCA DipIFR (RUS).

Вартість:


Запис семінару- 1350 грн.

ПРОГРАМА

1. Робочий час: як рахувати норми робочого часу на 2022 рік Елементи для розрахунку: вихідні дні, тривалість робочого тижня і щоденної роботи.● Чи може підприємство встановити робочий тиждень 35 чи 36 годин (а не 40)?● Як рахувати норми робочого часу для 6-денки з різною тривалістю робочого тижня.● Підприємство визнає норми робочого часу самостійно залежно від режиму роботи! ● Чи можуть бути вихідні дні у різні дні для різних працівників?● Нове свято – День Української державності - 28 липня – змінить фонд робочого часу на 2022 рік!● Алгоритм розрахунку норм робочого часу на 2022 для п’ятиденного робочого тижня залежно тижневої норми та щоденної роботи (8 год. чи 8 год. 15 хв. + 7 год.) і вихідних днів (розрахунок в Excel).● Вихідні дні: неділя і понеділок: як визначати норми робочого часу для 5-денки?● Як рахувати норми робочого часу для 6-денки: вихідний – неділя чи понеділок.● Як рахувати норми робочого часу для 6-денки зі скороченою тривалістю робочого тижня: перед вихідним ― 5 годин чи можна більше?● Яка різниця між скороченим і неповним робочим часом: оформлення і оплата● Різна тривалість робочого дня протягом тижня: як узаконити?● Держпраці не проти роботи з різною тривалістю щоденної роботи протягом тижня – за певних умов● Працівник працює різну кількість годин щомісяця: як визначити йому режим і графік роботи?● Новації в обліку робочого часу водіїв: що змінилося і чи стало краще?
2. Підсумований облік робочого часу: оформлення, графіки, оплата праці●  Алгоритм запровадження підсумованого обліку робочого часу. ● Без Положення (наказу) про підсумований облік робочого часу не обійтися!● Календар для підсумованого обліку робочого часу● Обліковий період і норма за обліковий період● Кількість штатних одиниць: рахуємо до складання графіка роботи (змінності)● Графіки змінності складаємо з урахуванням вимог КЗпП. Ознайомити за місяць – до початку!● Як скласти графік роботи: оперуємо скороченими й подовженими змінами, щоб вийти на норму та підмінами.● Розбираємо на прикладах: як скласти графік для сторожів з режимом «доба через три» і «12 годин через день» на 1 квартал 2022● Чому є порушення при режимі роботи 2 (3) дні по 12 годин, 2 (3) дні – відпочинок?● Чому не буде відпрацьована норма, якщо робота через день по 10 годин (яка альтернатива?)● Графіки роботи (змінності) для водіїв: чи є шанси скласти без порушень?● Чи можна поєднати підсумований облік з неповним робочим часом чи з ненормованим робочим днем?● Як табелювати працівників при змінній роботі і підсумованому обліку робочого часу● Прийняття та звільнення посеред облікового періоду: обліковий період й оплата● Як визначити надурочні години, коли в обліковому періоді була хвороба чи відпустка● Як рахувати та оплачувати дні відрядження при підсумованому обліку?● Підсумований + погодинна оплата, Підсумований + відрядна, Підсумований + Місячний оклад: різні правила нарахування зарплати (вивчаємо на прикладах).● Оплата вихідних (святкових) днів при підсумованому обліку робочого часу.● Як нараховувати зарплату при підсумованому обліку робочого часу – прописуємо в Положенні про оплату праці!● Розрахунок середньої зарплати для відпустки і відрядження: приклади розрахунку (місячна, квартальна, річна премія)● Що перевіряє Держпраці при підсумованому обліку робочого часу.
3. Неповний робочий час: документальне оформлення, графік роботи, зарплата●  Неповний робочий час з ініціативи роботодавця: зміна істотних умов праці + попередження за 2 місяці ● Працівник бажає працювати неповний робочий час: заява + наказ, коли не можна відмовити.● Чи може працівник виходити на роботу у різні дні тижня й працювати різну кількість годин щомісяця● Як прописати графік роботи при неповному робочому часі?● Зміст наказу про встановлення неповного робочого часу: обов’язкові елементи.● Облік робочого часу при неповному робочому часі: поденний чи погодинний?● Чи може сумісник працювати в суботу, коли це загальний вихідний на підприємстві?● Чи може бути ненормований робочий час у поєднанні з неповним робочим часом● Чи надається працівникам з неповним робочим часом щорічна додаткова відпустка за шкідливі та особливі умови праці?● Неповний робочий час у табелі обліку робочого часу.● Рахуємо зарплату за дні чи за години – визначаємо в Положенні про оплату праці!● Як визначати гарантований розмір мінімальної зарплати та суму індексації?● Оплата неповного робочого часу: місячний оклад, погодинна чи відрядна оплата праці.● Як рахувати оплату, якщо працівник перепрацював у окремі дні: надурочна робота чи ні?● Відпустка при неповному робочому тижні: що врахувати під час розрахунку?● Відрядження у разі роботи з неповним робочим часом: як табелювати і оплачувати● Підвищення кваліфікації при неповному робочому часі.● Середня зарплата при неповному робочому часі: приклади розрахунку (місячна, квартальна, річна премія).● Неповний робочий час у звітності з ЄСВ.Очікувані зміни в законодавстві про працю та трудових перевірках
ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ УЧАСНИКІВ СЕМІНАРУ

КОЖЕН УЧАСНИК ЗАХОДУ ДОДАТКОВО ОТРИМАЄ

1. ЗАПИС заходу2. ПРЕЗЕНТАЦІЮ лектора3. ПРИКЛАД Положення про підсумований облік робочого часу 4. ТАБЛИЦЮ-EXCEL з розрахунком норм робочого часу для 4 варіантів 5-денки: по 8 годин щодня, 4 дні по 8.15 і п’ятниця – 7, 4 дні по 8.12 і п’ятниця – 7.12 з вихідними – субота і неділя; 5 днів по 8 годин, а вихідні – неділя і понеділок.5. ТАБЛИЦЮ-EXCEL з розрахунком норм робочого часу для 6-денки: вихідний день – неділя і вихідний день – понеділок.6. ПРИКЛАД розрахунку необхідної кількості сторожів для забезпечення цілодобової роботи.7. ТАБЛИЦЮ-EXCEL - помічник у разі складання графіків на квартал (рік).8. ЧЕК_ЛИСТ: розрахунок середньої зарплати за оновленим Порядком № 1009. ДОБІРКУ судових рішень, пов’язаних зі спорами щодо режимів роботи та оплати праці10. ДОБІРКУ корисних роз’яснень щодо обліку робочого часу і розрахунку зарплати