Тривалість заходу:

з 11:00 до 15:30, перерва з 13.00 до 13.30

Формат:

Практичний онлайн-семінар

Лектор:

Світлана ЛІСТРОВАнезалежний експерт з питань трудового законодавства, бухгалтерського обліку та оподаткування, ACCA DipIFR (RUS).

Вартість:


Запис семінару - 900 грн.

ПРОГРАМА

1. Е-лікарняні: де шукати, куди зникають, як виправляти помилки й як бути, коли отримали з запізненням? Оновлені правила нумерації Е-лікарняних з 01.10.2021● Нові статуси Е-лікарняних: закритий; готовий до оплати (виданий); помилково сформований; недійсний; оплачений● Кількість медичних висновків = Кількість Е-лікарняних● Скорочення тривалості непрацездатності за новими правилами● Які причини непрацездатності в пріоритеті у разі скорочення● Як визначити первинний чи подовження: чим керуватися?● Якщо два Е-лікарняних з різними унікальними номерами і «-1»: це різні чи один?● Дати в двох Е-лікарняних співпадають: скільки днів і за яким оплачувати? ● Один Е-лікарняний, 2 дні пропущені, далі – 2-ий Е-лікарняний: що не так?● Перший паперовий, продовження – Е-лікарняний: так не можна?!● У паперовому листку непрацездатності та Е-лікарняному дати збігаються повністю чи частково● Помилка в прізвищі працівника у Е-лікарняному, в Реєстрі застрахованих осіб – правильні дані: де шукати винного? Як виправити помилку?● Е-лікарняний «Готовий до сплати», правильні прізвища змінилися на неправильні: чи оплачувати?● У Е-лікарняному помилково проставили ознаку алкогольного сп’яніння: як виправити?● Всі Е-лікарняні отримує роботодавець за сумісництвом, за основним місцем роботи їх немає: кому й куди звертатися? ● Працівник працевлаштувався вперше й захворів, а Е-лікарняного немає: що робити?● Отримали Е-лікарняний звільненого працівника: що робити?● Надійшов Е-лікарняний сумісника: чому Фонд не приймає заяву-розрахунок?● Хто винен й як убезпечити себе, якщо Е-лікарняний отримали через 1-2 місяці● Коли Е-лікарняний не отримуємо з вини працівника?● Які помилки роботодавця призводять до того, що Е-лікарняних не бачимо?● Чи потрібно заповнювати зворотний бік Е-лікарняного?● Чи обов’язково роздруковувати ОК-7 або додаток 9 для визначення стажу?● Страховий випадок 20.10.2021, а в додатку 9 страховий стаж тільки до 30.06.2021: як рахувати? ● Чи зараховувати до страхового стажу період, коли непрацююча жінка здійснювала догляд за дитиною до 3 років?● Чи можна страховий стаж для лікарняних до 01.01.2011 рахувати виключно по трудовій книжці?● Є борг з ЄСВ за вересень і жовтень: чи враховувати ці місяці до стажу?● Чи можемо прийняти рішення про оплату всіх днів за рахунок роботодавця? Чи можемо платити зарплату замість лікарняних? Які ризики для роботодавця?
2. Середня зарплата за новими правилами з 04.09.2021●  4 основні зміни у розрахунку середньої зарплати● Порядок врахування виплат під час розрахунку середньої зарплати● Аналізуємо, що в колдоговорі та Положенні про оплату праці● Назва виплати впливає на включення/невключення у розрахунок середньої зарплати● Як враховувати до середньої зарплати донараховані за попередні періоди суми індексації, доплати за суміщення, оплати роботи у вихідний день, надурочної роботи? ● "Спрощення" врахування премій за Порядком № 100: про що думали, коли писали? Які питання виникають у бухгалтера? ● Аналізуємо роз’яснення Мінекономіки: де логіка і чіткість?● Загальний порядок врахування премій – діють 3 ключових правила!● Пропорційне врахування премій: у яких випадках застосовується?● 2 варіанти врахування премій: спрощений чи перспективний?● Перспективний порядок врахування премій: де логіка, математика й бухоблік?● Місячні премії місяць у місяць: чи завжди у повній сумі?● Місячні премії у поточному за попередній місяць - пропорційний розрахунок?● Заохочувальні виплати за певний період: що це?● Критерій для застосування новацій: дата настання події чи дата розрахунку середньої зарплати?● Чи потрібно робити перерахунок звільненим у разі донарахування виплат за минулі періоди?
3. Розрахунок середньої зарплати для оплати відпустки: аналізуємо на прикладах● Розрахунковий період: немає заробітку, неповний робочий час, підсумований облік● Порядок врахування виплат до заробітку для середньої зарплати● Особливості врахування лікарняних: до якого чи за який нараховані?● Відпустка по вагітності та пологах у розрахунковому періоді: як враховувати?● "Запізнілі" Е-лікарняні: чи перераховувати відпускні?● Як враховувати зарплатні виплати під час розрахунку середньої зарплати: ● донарахована у жовтні 2021 індексація за попередні місяці; ● нарахована доплата за суміщення у жовтні за серпень 2021.● Як враховувати лікарняні і декретні під час розрахунку середньої зарплати:● Порядок врахування премій – розподіляємо пропорційно робочим дням у місяці розрахункового періоду● А як розподіляти премії при підсумованому обліку, неповному робочому часі, погодинній оплаті? ● Початок відпустки у жовтні: чи враховувати премію за жовтень?● Початок відпустки у листопаді і премія за жовтень у листопаді? ● Квартальні премії враховуються пропорційно з місяця нарахування.● Премії за півріччя – пропорційно з місяця, у якому нараховані: ● відпустка у жовтні, премія за 1 півріччя, нарахована у серпні 2021 ● звільнення у жовтні, премія за 1 півріччя, нарахована у жовтні (після звільнення) чи в листопаді● Річні премії за 2020 рік – як враховувати: ● відпустка з 01.09.2021, премія за підсумками роботи за 2020 нарахована у травні 2021 ● відпустка з 01.11.2021, премія за підсумками роботи за 2020 нарахована у травні 2021.● Подовження (перенесення) відпустки через хворобу: який алгоритм розрахунку середньої зарплати застосовувати● Аналізуємо роз’яснення Мінекономіки щодо відпусток: за ненормований робочий день, соціальних, щорічних основних ─ контрактникам і строковикам, коефіцієнт коригування …
4. Середня зарплата за 2 місяці за оновленим Порядком № 100 Коли обчислюємо середню зарплату за 2 місяці● КЗпП вимагає порівнювати середню і денну зарплату для оплати відрядження: що більше?● Як визначити розрахунковий період в нетипових ситуаціях?● Немає заробітку в розрахунковому періоді: як рахуємо?● Донарахували оплату за вихідний день, доплату, зарплату – робимо перерахунок: ● відрядження у листопаді та нарахована індексація за червень-жовтень чи оплата за роботу у вихідний день за вересень. ● Місячні премії в розрахунку середньої зарплати.● Премія за квартал – пропорційний розрахунок: ● відрядження у листопаді, нарахована у жовтні премія за 3 квартал; ● відрядження у листопаді, у серпні нарахована премія за 2 квартал;● Премії за півріччя і за 2020 рік у розрахунку середньої зарплати за 2 місяці: ● підвищення кваліфікації у жовтні, премія за І півріччя – у серпні 2021; ● вихідна допомога у розмірі середнього заробітку при звільненні у листопаді + премія за 2020 у квітні 2021.● Циклічні перерахунки: відрядження у вересні та в жовтні, у вересні була нарахована доплата за суміщення за серпень: перераховуємо оплату обох відряджень?● Працівнику виплатили вихідну допомогу у серпні, а у вересні нарахували премію за 3 квартал: чи перераховувати?● Звільнення було 03.09.2021, а середня зарплата за затримку розрахунку при звільненні – 20.09.2021: чи враховувати премію за 3 квартал, нараховану у кінці вересня?
5. Перерахунок середньої зарплати і відповідальність ● У яких випадках потрібно проводити перерахунок за постановою № 917?● Перерахунок обов’язковий за періоди з 12.12.2020 по 03.09.2021 (включно)● У яких випадках доведеться робити перерахунок середньої зарплати за старими правилами?● Чи можуть оштрафувати протягом 3 місяців, відведених для перерахунків, якщо не зробили перерахунок?● Як робити перерахунок, якщо премії не враховували до середньої зарплати: ● у періоді з 12.12.2020 по 03.09.2021 для кількох різних відпусток; ● була щорічна відпустка у травні та липні 2021 за різні робочі роки; ● було 2 відпустки, відрядження й підвищення кваліфікації.● Зробили перерахунок середньої зарплати – треба доплатити: це помилка чи ні?● Після перерахунку за минулі місяці чи за вересень 2021 потрібно утримати зайву суму: які підстави й чи є таке право?● Як назвати та виплачувати премію, щоб її не враховувати у середню зарплату?● Як діяти бухгалтеру в умовах невизначеності?● Яка відповідальність за недотримання вимог Порядку № 100?● Оптимальний варіант вирішити проблему – індивідуальний запит до Мінекономіки + прописати проблемні питання в Положенні про оплату праці.
6. Донараховані виплати, відпускні та лікарняні – у Податковому розрахунку ● Правила виправлення сумових помилок у додатку Д1 Податкового розрахунку ● Пропустили травневу доплату за суміщення, нарахували у жовтні: перерахунок середнього заробітку і відпускні у звітності● Сторнували зайві відпускні через лічильну помилку – показуємо з мінусом. А чи маємо право сторнувати відпускні? ● Донарахували відпускні у жовтні за липень (перерахунок): що в додатку Д1?● Відпускні за вересень, нараховані в серпні, + премія у вересні: що в звітності?● Сторнували зарплату – нарахували лікарняні: що у звітності? ● Хвороба під час відпустки: як оплатити подовження та показати у звітності● Працівник звільнився, донарахували премію й відпускні: що у додатку Д1?● Працівнику нарахували лікарняні після звільнення: чи переобчислювати компенсацію за невикористану відпустку?● Двічі показали лікарняні у додатку Д1 Податкового розрахунку: як виправити?● Помилково відпускні показали в одному рядку за 2 місяці: коли можна не виправляти?● Неправильно застосували ставку ЄСВ: 8,41% замість 22%● Як суми, нараховані за попередні звітні періоди, відображати у додатку 4ДФ? Новації та перспективи законодавства: нове свято – 28 липня, трудові законопроекти, прийняті за основу.
ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ УЧАСНИКІВ СЕМІНАРУ

КОЖЕН УЧАСНИК ЗАХОДУ ДОДАТКОВО ОТРИМАЄ

1. ЗАПИС заходу2. ПРЕЗЕНТАЦІЮ лектора3. Чек-лист: Як діяти працівнику і роботодавцю, коли є проблеми з Е-лікарняними.4. Алгоритм виправлення помилок, допущених у Е-лікарняних5. Таблиця-підказка. Страховий стаж для лікарняних: які періоди враховуються, а які – ні.6. Чек-лист. Врахування премій під час розрахунку середньої зарплати.7. Чек-лист. Алгоритм розрахунку оплати відрядження.8. Добірка актуальних роз’яснень Фонду соцстраху щодо Е-лікарняних9. Добірка листів і роз’яснень Мінекономіки щодо відпусток і розрахунку середньої зарплати.