ВИПРАВЛЕННЯ ЗАРПЛАТНИХ ПОМИЛОК У БУХОБЛІКУ ТА ЗВІТНОСТІ, КОРЕГУВАННЯ РЕЗЕРВУ ВІДПУСТОК: ВАРІАНТИ І ПОДАТКОВІ РИЗИКИ

Дата проведення:

10 листопада 2021 р.

Тривалість заходу:

з 11:00 до 15:30, перерва з 13:00 до 13:30

Формат:

онлайн-семінар

Лектор:

Світлана ЛІСТРОВАнезалежний експерт з питань трудового законодавства, бухгалтерського обліку та оподаткування, ACCA DipIFR (RUS).

Вартість:

 Запис семінару - 1 350 грн.

ПРОГРАМА

1. Класифікація помилок: виправлення і оформлення● Шукаємо причину: що не так і чому треба виправлятися● Класифікуємо за НП(С)БО і МСФЗ: зміна облікової політики, облікових оцінок чи помилка? ● Суттєвість помилки: як впливає на спосіб виправлення● Варіанти виправлення залежно від конкретних обставин● Способи виправлення у бухгалтерських регістрах: коректурний, сторно, додатковий запис● Чи залежить виправлення від періоду, у якому виявили помилку й за який треба зробити виправлення● Строки позовної давності: за який період можна зробити виправлення у бухобліку? Які строк позовної давності для податкових коригувань?● Документальне оформлення бухоблікових виправлень● Форма і зміст Бухгалтерської довідки, обов’язкові реквізити● Коли можна обійтися без Бухгалтерської довідки.
2. Аналізуємо виправлення зарплатних помилок на практичних прикладах● Класифікуємо помилку: арифметична, збій програмного забезпечення, неправильне застосування норм законодавства● У який строк виправляють лічильні помилки з відрахуванням із зарплати● Недоплатили зарплату: виправляємо обов’язково без обмеження термінів● Помилка в нарахуванні через неправильний табель: як оформити?● Зайво нараховані лікарняні: виправити і повернути? Чи повинен працівник повертати зайві кошти?● Декретні не підлягають відрахуванню, але підприємство має повернути Фонду. ● Донарахування доплат, відпускних за попередні періоди через помилку● Донарахування відпускних у зв’язку з нарахуванням доплат, премій та лікарняних ≠ помилка● Перерахунок відпускних з 04.09.2021 за новими правилами: що в обліку?● Відпускні були нараховані за рахунок резерву: як донарахувати за минулий рік● Не створювали резерв відпусток: як виправити?● Коригування резерву відпусток: коли можна говорити про помилку?● Коли потрібно створювати резерв під заохочення (бонуси)? ● Як зачіпають зарплатні помилки фінансовий результат?● Алгоритм виправлення зарплатних помилок залежно від виду і періоду ● Як відобразити виправлення помилок у бухгалтерській програмі● Як оформити Бухгалтерську довідку у разі виправлення зарплатних помилок● Найпоширеніші зарплатні помилки.
3. Виправлення у фінансовій, податковій, зарплатній звітності● Які помилки призводять до уточнення фінансової звітності● Чи діють строки позовної давності для виправлення фінзвітності● У яких випадках потрібно подавати уточнену фінансову звітність разом Декларацією з податку на прибуток● Коли й у яких формах фінансової звітності наводять порівняльну інформацію ● Чи потрібно повторно оприлюднювати фінансову звітність● Строк позовної давності для Декларації з прибутку: як рахувати● Коли сплачуються недоплата, штраф і пеня● Додаток ВП до Декларації з прибутку: алгоритм заповнення● Чи завжди наслідком зарплатної помилки є виправлення податкової звітності?● Донарахована чи сторнована зарплата за минулий рік не вимагає виправлень у Податковому розрахунку?● За 2020 рік і попередні періоди помилки виправляються через Уточнюючий Податковий розрахунок чи Звітний?● Алгоритм виправлення помилок з ПДФО і ЄСВ через Податковий Розрахунок.● Помилки у нарахуванні лікарняних і декретних виправляємо через додаток Д1 об’єднаного Розрахунку● Перерахунок відпускних з 04.09.2021: що буде у додатку Д1 і 4ДФ● Помилково не нарахували ПДФО за попередні звітні періоди– подаємо уточнюючий розрахунок (крім перерахунку ПСП)● Помилково не нарахували чи нарахували зайвий ЄСВ – застосовуємо КТН «2» і «3».● Несумові помилки з ЄСВ: «новий звітний» чи «уточнюючий»: вивести рядок - ввести новий.● Пеня за несвоєчасну сплату нараховується платником ЄСВ самостійно і відображається у об’єднаній звітності?● Які штрафи застосовується у разі виправлення помилок у об’єднаній звітності.
4. Хто відповідає за допущені помилки в нарахуванні зарплати і податків● Коли й скільки можна відрахувати з зарплати: аліменти, борги, тощо● Відрахування з зарплати боргу за авансовим звітом, вартості спецодягу, перевищення витрат пального: обережно й за належних підстав!● Коли можна відрахувати з зарплати працівника зайву зарплату!● Шукаємо винуватця ─ якщо знайдемо!● Хто відповідатиме за помилки в наказах, табелях, неправильне обчислення кількості днів відпустки● Комісія з соцстраху невірно вказала % оплати, бухгалтер не застосував обмеження МЗП: як діяти?● Чи можна притягнути до матеріальної відповідальності кадровика чи бухгалтера за помилки?● Штраф, накладений на підприємство: які шанси утримати з зарплати бухгалтера? ● Застосування матеріальної відповідальності: 4 основних умови● Бухоблік операцій з відрахування з зарплати працівника● Матвідповідальність працівників: судова практика

КОЖЕН УЧАСНИК ЗАХОДУ ДОДАТКОВО ОТРИМАЄ

1. ЗАПИС заходу2. ПРЕЗЕНТАЦІЯ лектора3. ЧЕК-ЛИСТ: способи виправлення залежно від виду помилки4. ЧЕК-ЛИСТ: найпоширеніші зарплатні помилки5. Виправлення помилок у бухобліку: приклади 6. Алгоритм розрахунку середньої зарплати з 04.09.2021 за оновленим Порядком № 100 7. Приклади виправлення помилок у Податковому розрахунку8. Схема дій у разі притягнення до матвідповідальності9. Підбірка розяснень Мінфіну, ДПС що виправлення помилок у зарплаті та звітності 10. Підбірка судових рішень